Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszej zbiórki

Fundacja Rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej z Lublina od lat współpracuje z organizacjami z całej Ukrainy, realizując projekty, które wspierają rozwój obu społeczeństw. Od pierwszego dnia wojny dołączyliśmy do Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie, włączając się do pomocy ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainie. Skupiliśmy się przede wszystkim na pomocy medycznej dla ukraińskich placówek medycznych, zabezpieczających ludność przebywającą na terenie objętym walkami.
Nasza Fundacja prowadzi zbiórkę artykułów medycznych i wysyła je bezpośrednio do szpitali w różnych ukraińskich miastach. Coraz częściej docierają do nas prośby o wsparcie techniczne dla służby zdrowia. Ukraińscy medycy potrzebują transportu, aby móc szybciej docierać do osób rannych i transportować ich w bezpieczne miejsca.
Dzięki wsparciu jednej z lubelskich firm, już nam się udało przekazać dwie karetki do Równego. Potrzebne są jednak kolejne samochody, które pomogą ratować życie osobom poszkodowanym w skutek ataku na Ukrainę.
Nasza Fundacja stawia sobie za cel zakup jeszcze co najmniej dwóch karetek, wspomagających pracę ukraińskich medyków. Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszej zbiórki.

Similar Posts